Smlouva o smlouvě budoucí kupní

Obsahem této smlouvy je dohoda, že v budoucnu dojde mezi prodávajícím a kupujícím k uzavření kupní smlouvy, za jakých podmínek a jaký bude její rámcový obsah. Oproti rezervační smlouvě je tato smlouva podrobnější, záměr převodu nemovitosti je závazný a uzavření kupní smlouvy právně vymahatelné.

Používá se například v situaci, kdy si chcete s prodávajícím podmínky převodu pevněji a závazněji vymezit nebo její uzavření vyžaduje úvěrující banka, ale přímé uzavření kupní smlouvy není možné nebo vhodné, případně pokud všechny parametry budoucí kupní smlouvy ještě neznáte.

Koncept kupní smlouvy, kterou plánují smluvní strany v budoucnu podepsat, může být přílohou.

Smlouva o smlouvě budoucí kupní by měla obsahovat specifikaci smluvních stran, nemovitosti, cenu, lhůtu do kdy bude uzavřena kupní smlouva a uhrazena cena, pokuty při nesplnění závazku z jedné či z druhé strany, a také za jakých podmínek závazek zaniká. Zde je vhodné sjednat jak se bude postupovat v případě, že vám banka neschválí poskytnutí úvěru. K tomu totiž nemusí dojít jen kvůli nesplnění nějaké podmínky na vaší straně, ale také kvůli charakteru nemovitosti.

Ideální je, když si možnosti a podmínky získání hypotéky prověříte ještě než začnete vybírat nemovitost.

Je pro Vás téma hypotéky úplně nové?

Pak jste tady správně! Pomůžeme Vám se ve světě hypoték zorientovat! Pokud se v tom ale orientovat nechcete, klidně nechte vyřízení celé hypotéky na nás!
Created with Sketch.